گل لر تغذيه مصنوعي باستاني كميجان ,komijan gollar(grandwater)r

شنبه ٥ مهر ،۱۳۸٢

عکسهای تغذيه مصنوعی کميجان

عکسهای تغذيه مصنوعی کميجان

 

برای ديدن عکسهای تغذيه مصنوعی کميجان بايد اينجا را کليک کنيد . اينها بستگی به علاقه شخصی شما دارد . من اين صفحات را فقط برای معرفی کميجان ايجاد کرده ام و از اينکه با تکرار اين نام ممکن است شمارا خسته کرده باشم پوزش ميخواهم .

Mohammad Komijani
 
شنبه ٥ مهر ،۱۳۸٢

پيشنهاد

پيشنهاد :

به مديريت محترم موزة آب پيشنهاد ميشود نسبت به موضوع تغذيه مصنوعي در ادوار قديمي عنايت نموده و با اعزام كارشناسان باسابقه و متخصص در امر آبياري ايران باستان در مورد سوابق پروژة تغذيه مصنوعي كميجان  بررسيهاي لازم را بعمل آورند .

 

با تقدير و تشكر و آرزوي توفيق بيشتر  

 محمد كميجاني

كارشناس منابع آب

سيزلر ساغ اولون

Mohammad Komijani
 
شنبه ٥ مهر ،۱۳۸٢

اثرگذاری تغذيه

تأثيرگذاري پروژه

ميزان نفوذ آب و تاثير آن در آبدهي قنات حسن آباد بقدري سريع و شديد بود كه اگر صبح استخرها را آبگيري ميكردند ، تا عصر همانروز در دبي قنات اثر گذاشته و آنرا زياد ميكرد .

در مورد قنات حسن آباد ميگويند : اگر بيايد ، دنيا را آب ميگيرد و در تمام كوچه هاي كميجان جاري مي شود و اگر هم نيايد كه از استخر و مظهر قنات هم خارج نميشود .

سيزلر ساغ اولون

Mohammad Komijani
 
شنبه ٥ مهر ،۱۳۸٢

تغييرات جديد

تغييرات ايجاد شده

با توجه باينكه هرساله در اثر وقوع سيلاب ، بند سنتي انحراف آب از قوش دره تخريب مي شد و كشاورزان بايد مجدداً در سال بعد آنرا تجديد ميكردند ،  سازمان جهاد سازندگي استان مركزي در سال 1369 مبادرت به يكسري عمليات اجرايي ماشيني و احداث بند خاكي انحراف آب و تغيير مسير كامل كانال انتقال آب نمود . البته امكان احداث يك بند نيمه بلند ذخيرة آب هم در همان  نقطه وجود داشت و ميتوانستند تمامي سيلابها را در مخزن آن ذخيره كرده و سپس بتدريج آنرا وارد سيستم تغذيه مصنوعي نمايند .

متأسفانه جهاد سازندگي تغييرات مورد نظر خود را ( اگرچه با حسن نيت ) به كانال ختم نكرد ، بلكه تا استخرها هم كشاند و با وارد كردن بولدوزر آن استخرهاي قديمي و باستاني را بهم ريخت و با استفاده از ماشين آلات مختلف استخرها را باصطلاح بهسازي كرد .

ولي ايكاش بجاي اين كارها در مسير آبراهه هايي كه با كانال سنتي انتقال تلاقي ميكردند تعدادي استخر ذخيره و توركي نست احداث و يا با ساختن آبگذر زير و رو امنيت كانال را تامين مي كرد و دست به تركيب اين اثر ارزندة باستاني نمي زدند .

حتي مي توانستند در قسمتهايي كه كف كانال نفوذ پذير بود با پوشش آنبتني و يا رسي ، آنرا نفوذناپذير و ايزوله نموده و از تغيير كامل مسير انتقال و ايجاد يك كانال جديد نيز كه موجب تخريب بيشتر محيط زيست ميگردد ، جلوگيري مي شد .

سيزلر ساغ اولون

 

Mohammad Komijani
 

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

صفحات دوستان


فرزندان كميجان

چؤگور

كميجان خبر

كميجان 1

چرگزي كميجان

عاقبت به خير

درباره نويسنده

شعر كميجان

هنر كميجان

حاج رضوان

دائرةالمعارف کميجانانساب كميجان

ايلهاي برچلو و بزچلو

تاريخ و جغرافياي كميجان

تعزيه خواني در كميجان

داداشعلی كلوانی

شهداي كميجان

عراقي - شاعر كميجان

فرهنگ و آداب كميجان

گؤللر و قوش دره

مشهدي تقي جاويد

نامداران كميجان

درباره نويسنده

1 كميجان

تغذیه مصنوعی آبخوان زیرزمینی

تصاوير کميجانKomijan2002

Komijan View

Komijan Home Pages


GeoCities

IranSeek

Ryze

WebSpawner

سايتهاي مرتبط با بورچاليروزنامه نويد آذربايجان

(بورچاليهاي (نقده

بورچاليهاي گرجستان

قالي بورچالو

موسيقي بورچالي


آمار بازديدپرشين‌بلاگ